12 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, która promuje polskie dzieła klasyki literackiej. W tym roku, podczas 12 odsłony tego wydarzenia, mieliśmy okazję wsłuchać się w piękną powieść Elizy Orzeszkowej pt.: „Nad Niemnem”. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Laura Małek, Milena Młynarska, Oliwia Wołoszyn oraz Maja Bigos pod opieką pani Dyrektor, pani Pauliny Młynarskiej oraz pani Iwony Zygmunt. Na zakończenie dyrektor Biblioteki Publicznej w Rudniku nad Sanem, pani Anna Straub, wręczyła podziękowania za udział w akcji oraz okolicznościowe magnesy.

  • Narodowe Czytanie_1
  • Narodowe Czytanie_2
  • Narodowe Czytanie_3
  • Narodowe Czytanie_4

Dodatkowe informacje