Dnia 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej połączona z Pasowaniem pierwszoklasistki Milenki Łojek na uczennicę. Akademię swoją obecnością uświetnił zastępca Burmistrza Pan Dariusz Świta. W pierwszej części uroczystości odbyło się Pasowanie. Drugoklasiści razem ze swoją młodszą koleżanką zaprezentowali krótki program artystyczny, po którym nastąpiło  uroczyste ślubowanie oraz pasowanie. Milenka została oficjalnie przyjęta do grona uczniów naszej szkoły. Życzymy jej wielu sukcesów.

 W drugiej części uroczystości odbyła się akademia z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy drugiej i piątej recytowali wiersze i śpiewali piosenki, w których dziękowali nauczycielom za cierpliwość, serce i poświęcony czas oraz życzyli im zdrowia i sukcesów w dalszej pracy.

 Na zakończenie uroczystości Pani Marta Kania i Pani Joanna Maczuga otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy, a następnie Pani Dyrektor wręczyła wybranym nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora za ich oddaną pracę na rzecz uczniów i szkoły.

  • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia_1
  • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia_2
  • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia_3
Więcej w galerii

Dodatkowe informacje